Baza
olejowa
Przebadane
składniki
Skuteczność
i bezpieczeństwo
A
A
A

Sposób użycia

1

Ogrzej zawartość butelki Remo-Wax do temperatury ciała (około 37℃) przez zamknięcie butelki w dłoni na kilka minut.

2

Przechyl głowę w kierunku barku lub połóż się z głową zwróconą na bok i podaj do ucha od 10 do 20 kropli Remo-Wax. Pociągnij delikatnie płatek ucha w górę i w dół kilka razy, wykonując ruch obrotowy. Możesz wprowadzić do ucha mały tampon z bawełny zwilżony kilkoma kroplami Remo-Wax.

3

Pozostaw Remo-Wax w uchu przez 20 do 60 minut. W razie potrzeby można pozostawić roztwór w uchu na noc. Po użyciu kropli do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax przewód słuchowy musi zostać przepłukany. W celu przepłukania uszu można użyć gruszki gumowej Remo-Wax lub udać się do lekarza lub pielęgniarki. Zaleca się by płukanie uszu u dzieci było wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę. Użyj gumowej gruszki do płukania ucha.

4

Po zakończonym zabiegu gruszkę należy umyć i wycisnąć do pusta w celu usunięcia zawartości.
Należy pozostawić gruszkę, kierując końcówkę gruszki do dołu, tak aby znajdująca się w niej woda mogła wypłynąć. Jeśli nie udało się rozpuścić korka woskowinowego, podawanie kropli i płukanie uszu można powtarzać przez kolejne trzy dni. Stosując Remo-Wax regularnie raz w miesiącu można uniknąć ponownego powstania korka woskowinowego.

Uwaga! Przepłucz ucho po każdym zabiegu.

Jeśli pacjent ma zamiar odwiedzić lekarza lub pielęgniarkę w celu wykonania płukania ucha, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki. Płukanie ucha nie powinno powodować bólu. Jeśli pacjent odczuwa ból, należy przerwać płukanie ucha i skontaktować się z lekarzem.

HIGIENA UCHA

Dzięki codziennej higienie uszu dbamy o jakość naszego słuchu. Nie zawsze jednak robimy to w sposób najlepszy dla naszego ucha. Laryngolodzy ostrzegają, że niewłaściwe nawyki mogą prowadzić do poważnych problemów.

Popularne patyczki do uszu powinny służyć jedynie do czyszczenia zagłębień małżowiny usznej. Nie powinny natomiast być wkładane do zewnętrzenego kanału słuchowego, na którego końcu znajduje  się błona bębenkowa. To właśnie ona narażona jest na niebezpieczne urazy mechaniczne. Wkładając patyczek do kanału słuchowego zamiast usuwać nadmiar woskowiny najczęściej przesuwamy ją głębiej, co powoduje stopniowe powstawanie czopu woskowinowego  i wskutek tego zatkanie kanału słuchowego.

Czytaj więcej
CO SPRZYJA POWSTANIU CZOPU WOSKOWINOWEGO?
  • Stosowanie aparatu słuchowego
  • Próby ewakuacji woskowiny przy pomocy patyczka
  • Częste stosowanie słuchawek dousznych
  • Pływanie – “ucho pływaka”
  • Ciało obce w przewodzie słuchowym
  • Zwiększający się wraz z wiekiem zarost w przewodzie słuchowym zewnętrznym
  • Zmiana powodująca odkształcenie się przewodu słuchowego (wrodzona lub nabyta)
Czytaj więcej
CZYM JEST TZW. UCHO PŁYWAKA?

Ucho pływaka to termin medyczny określający stan zapalny ucha zewnętrznego. Jest to schorzenie o podłożu i charakterze infekcyjnym. Ma miejsce, gdy przewód słuchowy narażony jest na wilgoć oraz wodę.

Niektórzy uważają, że musi to być długotrwała ekspozycja, inni twierdzą, że wystarczy jednorazowy pobyt na basenie. Woda zalegająca w uchu stanowi bardzo dobre warunki do rozwoju różnego rodzaju bakterii, ale także grzybów. Schorzenie to jest bardzo dokuczliwe, dlatego ważna jest odpowiednia profilaktyka jak np. stosowanie odpowiednich zatyczek do uszu podczas pływania. Niezmiernie istotna jest także właściwa higiena zewnętrznych przewodów słuchowych i regularne usuwanie woskowiny usznej.

Czytaj więcej