Dzięki codziennej higienie uszu dbamy o jakość naszego słuchu. Nie zawsze jednak robimy to w sposób najlepszy dla naszego ucha. Laryngolodzy ostrzegają, że niewłaściwe nawyki mogą prowadzić do poważnych problemów.
Krople do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax rozpuszczają korek woskowinowy i zapobiegają jego powstawaniu.
Jeśli pacjent ma problemy z koordynacją, zaburzenia ruchowe lub drżenie rąk, należy poprosić kogoś o podanie kropli do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax do przewodu słuchowego i przepłukanie uszu zgodnie z instrukcją.
Dzieci
Remo-Wax może być stosowany u dzieci według uznania lekarza. Należy postępować zgodnie z podanymi
instrukcjami. W celu wykonania płukania uszu u dzieci zaleca się odwiedzenie lekarza lub pielęgniarki.
Użytkownicy aparatów słuchowych
W przypadku korzystania z aparatu słuchowego należy umieścić go na miejscu dopiero po zakończeniu płukania i wypłynięciu wody z ucha.
W rzadkich przypadkach występowały reakcje alergiczne związane ze stosowaniem kropli Remo-Wax. Może wystąpić nieprzyjemne uczucie w kanale słuchowym, podrażnienie skóry i przemijające zawroty głowy.
Jeśli gumowa gruszka jest wsunięta głęboko do przewodu słuchowego, może dojść do uszkodzenia błony bębenkowej.
W przypadku podejrzenia, że krople do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax spowodowały działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Rozpuszczanie korka woskowinowego przy użyciu kropli do uszu
Po użyciu kropli do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax przewód słuchowy musi zostać przepłukany. W celu przepłukania uszu można użyć gruszki gumowej Remo-Wax lub udać się do lekarza lub pielęgniarki. Zaleca się by płukanie uszu u dzieci było wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę.
Płukanie ucha przy użyciu gumowej gruszki
Jeśli nie udało się rozpuścić korka woskowinowego, podawanie kropli i płukanie uszu można powtarzać przez kolejne trzy dni.
Stosując Remo-Wax regularnie raz w miesiącu można uniknąć ponownego powstania korka woskowinowego. Uwaga! Przepłukać ucho po każdym zabiegu.
Jeśli pacjent ma zamiar odwiedzić lekarza lub pielęgniarkę w celu wykonania płukania ucha, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki.
Płukanie ucha nie powinno powodować bólu. Jeśli pacjent odczuwa ból, należy przerwać płukanie ucha i skontaktować się z lekarzem.
W razie jakichkolwiek dalszych pytań związanych ze stosowaniem kropli Remo-Wax należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.
Alantoina, lanolina etoksylowana, polisorbat 80, polisorbat 60, sorbitol ciekły, syrop fruktozowy, eter polioksyetyleno-stearylowy, eter polioksyetyleno-oleilowy, olej lanolinowy, mirystynian izopropylu, olej z tłuszczu norek, alkohol fenyloetylowy, alkohol cetylowy, butylowany hydroksytoluen, kwas sorbowy, chlorek benzetoniowy, woda.
Gruszka: polichlorek winylu (PVC)
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Krople Remo-Wax i gruszkę przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie używać po upływie daty wydrukowanej na opakowaniu.
Remo-Wax 10 ml
Remo-Wax 10 ml z gumową gruszką
Orion Corporation
Orionintie 1
FI-02200 Espoo
Finlandia
Orion Pharma Poland Sp. z o.o.
ul. Grochowska 278 lok. 31
03-841 Warszawa
Data ostatniej aktualizacji niniejszej instrukcji używania: 05.03.2016
Dzięki codziennej higienie uszu dbamy o jakość naszego słuchu. Nie zawsze jednak robimy to w sposób najlepszy dla naszego ucha. Laryngolodzy ostrzegają, że niewłaściwe nawyki mogą prowadzić do poważnych problemów.
Popularne patyczki do uszu powinny służyć jedynie do czyszczenia zagłębień małżowiny usznej. Nie powinny natomiast być wkładane do zewnętrzenego kanału słuchowego, na którego końcu znajduje się błona bębenkowa. To właśnie ona narażona jest na niebezpieczne urazy mechaniczne. Wkładając patyczek do kanału słuchowego zamiast usuwać nadmiar woskowiny najczęściej przesuwamy ją głębiej, co powoduje stopniowe powstawanie czopu woskowinowego i wskutek tego zatkanie kanału słuchowego.
Ucho pływaka to termin medyczny określający stan zapalny ucha zewnętrznego. Jest to schorzenie o podłożu i charakterze infekcyjnym. Ma miejsce, gdy przewód słuchowy narażony jest na wilgoć oraz wodę.
Niektórzy uważają, że musi to być długotrwała ekspozycja, inni twierdzą, że wystarczy jednorazowy pobyt na basenie. Woda zalegająca w uchu stanowi bardzo dobre warunki do rozwoju różnego rodzaju bakterii, ale także grzybów. Schorzenie to jest bardzo dokuczliwe, dlatego ważna jest odpowiednia profilaktyka jak np. stosowanie odpowiednich zatyczek do uszu podczas pływania. Niezmiernie istotna jest także właściwa higiena zewnętrznych przewodów słuchowych i regularne usuwanie woskowiny usznej.